Pousada Noronha Praia Suites
| Privat strand Adgang til strand | Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Beliggende ved Atalaia Strand, omfatter dette komfortable Pousada Noronha Praia Suites 6 værelser 20 min. Gåtur til Fernando de Noronhas centrum. Gæsterne kan bruge døgnåben reception og ekspres-udtjekning på stedet.
Conceicao Strand ligger 3 km fra gæstehus, mens Fernando de Noronha ligger 3,1 km væk derfra. Tilbring en eftermiddag med at udforske bjerge i området. Du kan komme til Praia do Porto de Santo Antônio om få minutter i bil.
- Lokale seværdigheder
- Adventista do setimo1100 km
- Fernado de Noronha Island1346 km
- Locadora SolyMar1414 km
- Igreja Batista1139 km
- Palácio de São Miguel1342 km
- Fernando de Noronha770 km
- Memorial Fotografico Embratel1188 km
- Lufthavne
- Fernando De Noronha lufthavn6 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Parkering
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr ikke tilladt
- 24 timers vagtservice
- Omklædningsrum
- Elevator
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Adgang til strand
- Solterrasse
Services
- Room Service
- Husholdning
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Te- og kaffefaciliteter
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- Parketgulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Fernando De Noronha fra et Pousada Noronha Praia Suites hotel?
Fernando De Noronha lufthavn og et Pousada Noronha Praia Suites hotel er adskilt af 5 km afstand. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Pousada Noronha Praia Suites hotel?
Det Pousada Noronha Praia Suites hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Pousada Noronha Praia Suites hotel?
Kunder bør tjekke ud fra Pousada Noronha Praia Suites hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Pousada Noronha Praia Suites hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Pousada Noronha Praia Suites hotel er 64$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?
Hotellet tilbyder Budget dobbeltværelse, Budget tre mands værelse og Studio til familie at vælge imellem.